▼ZAPOJÍŠ SE?▼

▼PROSÍM HLAS▼
-------

REKLAMY

Stín Zla - 1.kapitola - Odjezd

17. února 2008 v 11:15 | Ash |  Stín Zla
Takže jsem se rozhodla, že začnu s publikací mé povídky.

Předem se omlouvám, kdyby jste našli jakékoli situace, které by nešli dohromady s fakty z předchozích šesti dílů. A tady je teda ta 1. kapča, plsky zanechte komentář, díky moc.
1. KAPITOLA
Harry ležel na trávníku pod oknem a přemítal věci, které se staly minulý rok. Ale ne a ne si vybavit něco hezkého - Voldemort, viteály, Snape, smrt Brumbála a rozchod s Ginny. Při posledních dvou myšlenkách se mu v očích zaleskly slzy. One se za ně ale nestyděl. Měl na ně právo mnohem větší než kdokoli jiný. Z jeho rozjímání ho ale vyrušil řev strýce Vernona.
"Kluku, kde se zase flákáš? Pojď sem."
Harry se zvedl a šel do kuchyně.
"Ano,strýčku Vernone."
"Jdeme s Petunií na nákup," prohlásil a odfrkl si, " kdyby Dudley něco potřeboval, tak to koukej ihned udělat! Rozumíš?!"
"Ano, strýčku Vernone." Odpověděl Harry a odešel do svého pokoje, kde si lehl do postele a usl.
Probudil se, když mu na špinavé okno, zaťukala malá sovička. Harry otevřel okno a pustil jí dovnitř. Ta si sedla na stůl a podala Harrymu malou nožku, na které byl přidělaný dopis. Harry ho rozdělal a na zem vypadlo ještě jedno. Harry si ho ale nevšiml, protože pouštěl ven malého ptáka. Potom vzal dopis a začal číst.
Ahoj Harry,
doufám, že ti nebude vadit, když se pro tebe zítra stavíme. Mamka si totiž myslí, že tam nejsi v bezbečí. Hermiona přijede za týden na Billovu a Fleuřinu svatbu. Je to tady k nevydržení. Mamka připravuje celý dům, nutí nás do práce a je tu třikrát tolik lidí než normálně. :) Jediný, kdo se vůbec nezapojuje je Ginny. Myslím, že se trápí. Je úplně bledá, skoro nic nejí a chodí tady jako tělo bez duše...
Harryho to bolelo, musí si sbalit a jet k Weasleyovým. Navíc si uvědomil to co si nechtěl připustit - že se trápí taky… Svůj pohled ale namířil zpátky do dopisu
Mamka má strach. Ale dost o ní. :) Včera nám přišli dopisy ze školy. Bradavice se prý otevřou. Přišel ti taky seznam pomůcek. Je vidět, že McGonaggalová nemá takovej přehled jako Brumbál - když ti posílá dopisy k nám. :)
S pozdravem Ron
Harry neváhal, vstal z postele a šel si do sklepa pro svůj bradavický kufr. Když ho konečně našel, hodil si ho na záda a nesl ho do pokoje. Když vešel do pokoje položil kufr na postel a otevřel skříň. Ze skříně vyndal své věci a nakládal je do kufru. Pak otevřel šuplík ve stole a vyndal z něj svou hůlku, kterou uložil do přihrádky v kufru. Potom sešel dolu a sedl si k jedné ze tří televiz. Najednou zazvonil zvonek u dveří.
"Jdi otevřít dveře!" štěkl na něj Dudley.
Harry si myslel, že je to Petunie se strýčkem Vernonem. Když otevřel dveře uviděl vysokou , vyzáblou blondýnu.
"Zlatíčko" Kde jsi?" volala.
"Tady sem beruško." Odpověděl ji Dudley
"Vodprejskni!"houkl na Harryho.
Harry bezeslova odešel. Nemohl věřit tomu, že má Dudley novou holku.Když vyšel do patra, otevřel dveře do pokoje a lehl si na postel. Ale jen jak si lehl začal mu hlavou probíhat výčet viteálů - deník, prsten Salazara Zmijozela…
"Kluku pojď dolů!" přerušil Harryho strýc Vernon svým ohlušujícím křikem. Harry vstal a sešel dolu.
"Ano strýčku?"
"Zítra večer přijede Marge. Chci aby tady bylo uklizeno!"řekl Vernon s posměšným úšklebkem ve tváři.
"Ale strýčku Vernone, já zítra odjíždím k Weasleyovým." řekl Harry.
"No tak alespoň vyluxuješ celý dům!"
"Ano, strýčku."odpověděl Harry a šel zpět do pokoje. Když si lehl na postel, uslyšel klovat na okno další sovu. Otevřel okno a vzal si od ní dopis. Na to sova odletěla. Harry otevřel dopis a ihned poznal Hermionino úhledné písmo.
Ahoj Harry,
za týden jedu k Ronovi. Doufám, že tam taky budeš. Včera mi přišel dopis od Ginny. Vím, že máš o ní strach, ale měli byste se k sobě vrátit. Uvažuj o tom. Ona se moc trápí. Ale kvůli tomu ti nepíšu. Napadlo mě totiž, že bysme se mohli domluvit s Fredem a Georgem a přichystat nějaký překvapení na tu svatbu. Nevim jestli ti chodí Denní věštec a jestli ano, tak sis určitě všiml, že se nic neděje... Je to zajímavý. Měj se prosím na pozoru.
S pozdravem Hermiona.
"Měl by ses k ní vrátit." Běhalo Harrymu hlavou. "Ne! To nejde!" přikázal si, hodil dopis na stůl, otočil se a usnul.
Jako každé ráno Harryho probudilo hlasité bušení na dveře se slovy: "Vstávej! Dělej máš tady lux."
Harry na sebe hodil oblečení a začal luxovat. Během 10 minut měl hotový celý dům. V pokoji otevřel Hedvičinu klec a posadil čistě bílou sovu na opěradlo židle.Vyklidil jí klec, aby nezapáchala a dal ji zpátky. Zbytek dopoledne strávil u sebe v pokoji. Těsně před polednem se ze zdola ozval hlas strýce Vernona.
"Pojď dolů kluku. Máš tady toho svýho kamaráda." Harry popadl kufr a Hedvičinu kleca sešel dolů. Vyšel ven před dům a položil kufr k novému, modrému autu pana Weasleye. Poté se otočil a přistoupil k tetě a strýci, kteří stáli přede dveřmi svého domu.
"Nashledanou," řekl Harry přemáhavě, " už se sem asi nikdy nevrátím."
Oba manžele Durleyovi to zaskočilo. Ale nakonec strýc Vernon pronesl pouhé "Sbohem." Pak sklopil zrak a styděl se jak se k němu dlouhá léta choval. Reakce tety Petunie Harryho i ostatní zaskočila.
"Buď na sebe opatrný!" řekla a objala ho. Z očí se jí kutálely slzy. Potom Harryho pustila a i se svým manželem odešla do domu. Ron vystoupil z auta a místo pozdravu na Harryho vyrchlil: " To sem nikdy nezažil. To bylo něco."
"Asi si uvědomila, že sem syn její sestry." řekl s úšklebkem Harry. Pak vystoupil pan Weasley.
"Ahoj Harry!" pozdravil ho a zároveň s tím zandaval Harryho kufr do auta. Potom Harry nastoupil a auto se rozjelo. Zanedlouho Ron i Harry usnuli.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ginnouš ginnouš | Web | 17. února 2008 v 20:51 | Reagovat

Pěkná kapitola...další...honem

2 Kayluska06 Kayluska06 | Web | 27. srpna 2010 v 19:29 | Reagovat

Zatím dobré. ;-) A ta Petunie... to bylo dojemné a milé. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama